Akcje

25.07

Czwartek

15:30
Opieka nad Incomings- sierpień

Akcje polegają na opiece nad Incomings w trakcie ich pobytu na praktykach klinicznych. Czynności wymienione są w taryfikatorze. Wszystkie dodatkowe informacje wymienione są przy zadaniach konkretnych osób. Dostęp do zdjęć i planów całego miesiąca dostępne są w grupie https://www.facebook.com/groups/2136640853079478/

01.07

Poniedziałek

15:30
Opieka nad Incomings- lipiec

Akcje polegają na opiece nad Incomings w trakcie ich pobytu na praktykach klinicznych. Czynności wymienione są w taryfikatorze. Wszystkie dodatkowe informacje wymienione są przy zadaniach konkretnych osób. Dostęp do zdjęć i planów całego miesiąca dostępne są w grupie https://www.facebook.com/groups/257857948477048/

26.04

Piątek

10:00
SCORA na Pyrkonie 2019

Akcja obejmowała profilaktykę nowotworów jąder, piersi i szyjki macicy na stanowisku na terenie pyrkonu (nauka samobadania, nauka o szczepieniu p HPV i profilaktyce nowotworów, rozdawanie ulotek) oraz chodzenie z materiałami po halach i sleeproomie. 

29.06

Sobota

11:00
SCORA na Konferencji SeXY Gene

Akcja polegała na edukacji uczestników Konferencji "SeXY Gene" podczas przerwy kawowej. Edukacja w obszarze trzech projektów - Pink Lips/Think Pink, Prewencja HIV/AIDS oraz Movember, polegała na nauce samobadania piersi i jąder, omówieniu profilaktyki raka piersi, szyjki macicy i jądra, a także na omówieniu profilaktyki i problematyki zakażeń wirusem HIV. Akcja trwała godzinę. 

30.05

Czwartek

16:00
Tramwaj zwany Pożądaniem

Akcja odbyła się 31.05.2019 w godzinach 18-22. Polegała na edukowaniu mieszkańców Poznania o profilaktyce zakażeń wirusem HIV w wynajętym tramwaju miejskim. Została poprzedzona szkoleniem dla wolontariuszy; podzielona na dwie tury. Wymagała wielu tygodni przygotowań. Podczas akcji mieszkańcy rozmawiali z edukatorami, którzy dawali im tramwajowe "pakiety". W ponad 400 pakietach (a wszystkie zostały rozdane) znalazły się ulotki, prezerwatywy, a także informacja, gdzie można za darmo i anonimowo przebadać się w kierunku zakażenia wirusem HIV. Pakiety zostały przygotowane własnoręcznie.

08.06

Sobota

13:30
SCORA na Festiwalu Zdrowia w Zamku

Akcja profilaktyczna polegająca na nauczaniu samobadania piersi, omówieniu profilaktyki raka szyjki macicy. Akcja trwała 5,5 godziny i została podzielona na dwie tury. 

08.04

Poniedziałek

10:00
SCORA na Festiwalu Nauki i Sztuki

Akcja polegająca na nauczaniu samobadania piersi i jąder podczas Festiwalu Nauki i Sztuki. Odbiorcami była głównie młodzież w wieku 13-18 lat. Akcja trwała 5 godzin. 

06.04

Sobota

10:00
SCORA na Drzwiach Otwartych UMP

Akcja profilaktyczna polegała na nauczaniu samobadania piersi i jąder podczas Drzwi Otwartych UMP. Trwała 4 godziny. 

23.03

Sobota

16:30
Transport materiałów do wypożyczenia SKNowi

Akcja polegała na transporcie materiałów (modeli piersi) do CBM, na prośbę Uniwersyteckiego Stowarzyszenia Onkologii Multidyscyplinarnej, do użycia podczas Sympozjum "Pier(w)si w Dłoń". Akcja odbyła się dwukrotnie - 23.03 oraz 27.03, w godzinach 16.30-20.30

24.06

Poniedziałek

13:00
Warsztaty "Moje zasoby - moje ograniczenia, czyli jaką specjalizację wybrać?"

Warsztaty miały na celu rozeznanie się we własnych zasobach w zakresie cech osobowości, temperamentu, stylów radzenia sobie ze stresem i tzw. zasobów zdrowia. Była to okazja do poszukiwania optymalnych warunków wykorzystania swoich cech na ścieżce zawodowej. Warsztaty prowadziła dr n. med. Marta Czarnecka-Iwańczuk – psycholog kliniczny i psychoterapeuta z Katedry Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

01.06

Sobota

08:45
Opieka nad Incomings- czerwiec

Opieka nad Incomings w miesiącu czerwcu.  Pobyt 4 studentek z Portugalii i Hiszpani.    Szczegóły dot. akcji https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WkJ-QZG7zNvR4jBzKsYVq8GaGSyXlEJS0ogvvOQVAlc/edit?fbclid=IwAR0524RMGlz4sRIuf5Xx8B0LlfrTFbB83zdRaLmGxdyp5bl7ElWHnAIfXCo#gid=0    

12.06

Środa

10:00
Czytamy, pomagamy

Akcja mająca na celu spędzenie czasu i odstresowanie dzieci przebywających w szpitalu poprzez granie w gry planszowe, a także zajęcia plastyczne. Tym razem robiliśmy kartki z okazji Dnia Ojca. 

04.06

Wtorek

12:00
Czytamy, pomagamy

Akcja mająca na celu spędzenie czasu i odstresowanie dzieci przebywających w szpitalu poprzez granie w gry planszowe. Akcja współorganizowana z Krewnymi Pyrkonu. 

20.05

Poniedziałek

13:00
Warsztaty "Moje zasoby - moje ograniczenia, czyli jaką specjalizację wybrać?"

Warsztaty miały na celu rozeznanie się we własnych zasobach w zakresie cech osobowości, temperamentu, stylów radzenia sobie ze stresem i tzw. zasobów zdrowia. Była to okazja do poszukiwania optymalnych warunków wykorzystania swoich cech na ścieżce zawodowej. Warsztaty prowadziła dr n. med. Marta Czarnecka-Iwańczuk – psycholog kliniczny i psychoterapeuta z Katedry Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

25.05

Sobota

10:00
Peer Education na Konferencji Seksuologicznej

Celem akcji było rozpropagowanie wśród uczestników konferencji idei edukacji seksualnej oraz potrzeby jej wprowadzenia do polskich szkół. Ponadto promowaliśmy profilaktykę zdrowotną dotyczącą seksulności.

31.05

Piątek

18:30
Poznaj Swoją Specjalizację - choroby wewnętrzne i reumatologia

Akcja skierowana do studentów mająca pomóc w wyborze ścieżki zawodowej, podczas której zaproszony lekarz opowiedział o swojej specjalizacji. Gościem był dr n. med. Paweł Żebryk - specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii.

28.05

Wtorek

17:30
Poznaj Swoją Specjalizację - How to Doctor?

Akcja skierowana do studentów, lekarzy stażystów i lekarzy rezydentów. Akcja mająca na celu zapoznanie się z działalnością Porozumienia Rezydentów OZZL oraz specyfiką stażu, LEKu i rezydentury.

07.05

Wtorek

18:00
Poznaj Swoją Specjalizację - praca w pomocy doraźnej

Akcja skierowana do studentów mająca pomóc w wyborze ścieżki zawodowej, podczas której zaproszeny lekarz opowiedział o specyfice pracy w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Gościem była lek. Martyna Borowczyk.

08.06

Sobota

14:00
Stop Udarom na Festiwalu Zdrowia

Stop Udarom to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest budowanie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki udaru mózgu oraz ograniczania jego medycznych i społecznych skutków.W ramach kampanii powstał Program Edukacyjny na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem”, kierowany w czasie Festiwalu Zdrowia przede wszystkim do dzieci, ale też ich rodziców czy dziadków. W ramach akcji na Festynie Rodzinnym, wolontariusze edukują mieszkańców Poznania na temat profilaktyki udarowej, wykorzystując materiały sfinanansowane ze środków twórców kampanii.

08.06

Sobota

14:00
Szpital Pluszowego Misia na Festiwalu Zdrowia

Akcja Szpital Pluszowego Misia ma na celu pokazanie dzieciom poprzez zabawę jak wygląda wizyta u lekarza. Naszym priorytetem jest zwalczanie strachu najmłodszych przed białym fartuchem.